kuchnia tajska restauracja tajska

Restauracja tajska – kuchnia tajska

Kuchnia tajska

Kuchnia tajska kształtowała się pod wyraźnym wpływem kuchni chińskiej i indyjskiej. Choć zdecydowanie bliższa jej jest ta pierwsza to widać ogromny wpływ także tej drugiej. Szczególnie gdy zwrócimy uwagę na to jak często wykorzystywane w daniach jest curry. Oryginalność dań kuchni tajskiej przede wszystkim wynika ze stosowanych przez Tajów własnych oryginalnych składników.

Najbardziej charakterystycznym jest mleczko kokosowe, a także szeroka gama aromatycznych przypraw – takich jak trawa cytrynowa, świeży imbir czy liście limonki. Kuchnia tajska uznawana jest za jedną z pikantniejszych i aromatycznych kuchni we wschodniej Azji. Wyróżnia ona się nie tylko aromatycznymi składnikami ale swobodą w przygotowaniu. Nie ma tu sztywnych zasad, więc smak dania zależy głównie od indywidualnego stylu kucharza. Wyróżnić należy, że szczególną rolę w kuchni odgrywają owoce morza, a szczególnie skorupiaki.

Najbardziej rozpoznawalnym daniem tajskim na świecie jest – kwaśna zupa z krewetek i grzybów tom yam, czasami z dodatkiem mleka kokosowego.

Restauracja tajska

Jeśli szukasz restauracji tajskiej w swojej okolicy – sprawdź nasze propozycje. Sprawdź polecane przez nas restauracje tajskie – tutaj. Restauracje tajskie w Polsce.

Tagi wpisu: restauracja tajska, kuchnia tajska, najlepsze restauracje tajskie, tajskie jedzenie, toprestauracje, najlepsze restauracje, katalog restauracji, baza restauracji.

Dodaj komentarz